Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníDokonalé teplo v interiéru díky energii ze vzduchu

Dokonalé teplo v interiéru díky energii ze vzduchu

Dokonalé teplo v interiéru díky energii ze vzduchuZdroj: Vaillant
Zatímco zastaralé topné systémy nadměrně zatěžují životní prostředí, nové vysoce účinné technologie významně přispívají k ochraně klimatu.

Trvale udržitelným řešením pro novostavby v energetické třídě A0 i starší domy jsou tepelná čerpadla značky Vaillant. Dokáží zajistit nejen pohodlné vytápění, ale také dostatek teplé vody a chlazení.

Významně přispívají ke snížení emisí a zároveň šetří náklady na vytápění. Zdarma využívají až 75 % energie – přímo ze vzduchu, vody nebo země.

S ekologickým chladivem
Pro novostavby v energetické třídě A0 (ale také pro starší domy) je vhodné monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda (3-12 kW, A+++). V domácnosti se postará o vytápění, chlazení i přípravu teplé vody.

Toto zařízení je naplněno přírodním ekologickým chladivem R290 pro snížení uhlíkové stopy. To mu umožňuje podat nadprůměrný výkon a zároveň být extrémně ohleduplným k životnímu prostředí.

Systém lze nainstalovat již za jediný den, bez významných stavebních úprav. Sestává z tepelného čerpadla umístěného v exteriéru a interiérové ​​jednotky uniTOWER plus (se zabudovaným 185 l zásobníkem teplé vody).

Ovládání přes smartphone
Postará se o příjemnou teplotu v interiérech během chladných měsíců, o chlazení v létě i teplou vodu po celý rok. K tomu nižší účty za energii ao třetinu méně emisí.

Tyto výhody přináší tepelné čerpadlo aroTHERM split vzduch/voda (3-12 kW, A++/A+++) s technologií odděleného chladivového okruhu. Systém se skládá ze splitového tepelného čerpadla a praktické interiérové ​​jednotky uniTOWER, jejíž součástí je 185 l zásobník teplé vody.

Oba typy tepelných čerpadel se spolu se systémovým regulátorem sensoCOMFORT, internetovým modulem lze ovládat i na dálku přes aplikaci ve smartphonu či tabletu.

Dokáží spolupracovat s dalšími produkty značky Vaillant (například solárním systémem pro ohřev vody, řízeným větráním s rekuperací i fotovoltikou). Zároveň patří k nejtišším tepelným čerpadlům typu vzduch/voda na trhu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články