Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníO záviděníhodné knihovně, křeslu od popelnic a originálním způsobu, jak využít staré...

O záviděníhodné knihovně, křeslu od popelnic a originálním způsobu, jak využít staré časopisy

O záviděníhodné knihovně, křesle od popelnic a originálním způsobu jak využít staré časopisyGalérie (11)Zdroj: Miro Pochyba
Z tohoto bytu cítit lásku k designu spojenou s vytříbeným vkusem majitelů. Je to místo, kde se nadčasové solitéry z dob Československa synergicky doplňují s odlehčenými kousky ze současnosti.

Rozloha: 60 m2, 3 + kk

Miluji téměř kavárenskou atmosféru našeho bytu. Mám tu všechno po ruce, své místo, dobrou kávu i oblíbené časopisy.
– Jaja, majitelka

Tato návštěva má své vlastní specifikum a tím je vášeň k zahraničním časopisům. Majitelé je od nepaměti ve velkém nakupovali vždy na cestách po evropských metropolích a tuto svou lásku přímo přenesli do interiéru, kde časopisy dotvářejí prostor kuchyňské zástěny, kolekce časopisů najdeme tematicky a do promyšleného detailu uspořádané ve velké knihovně v obýváku či rozečtené na příručních stolcích.

Ale nezbylo jen u interiéru. Jajin manžel aktuálně otevřel knihkupectví s nejlepšími světovými časopisy. „Na našich toulkách po světě jsme vždy snili, že jednou podobné malé kultovní knihkupectví otevřeme iv našem městě. Cítíme velký vděk, že se nám to podařilo,“ dodává s úsměvem Jaja.

zástěna kuchyňské linky vyrobená ze starých časopisů a plexiskla
Zástěnu vytvořili dopisy ze starých časopisů, které jsou překryty plexisklem.

A kdo všechno žije spolu v tomto panelákovém bytě? Manželé, kteří mají blízko k umění, módě a designu, zde bývají již 14 let is dvěma dcerami. Pro lepší představu, toto je starý panelák v okrajové čtvrti Bratislavy, ale původní výstavba je z těch řešení, za která by se nemusela stydět nejedna novostavba.

Kolem naleznete dostatek zeleně, výhled z oken padá přímo na stromy, jsou zde pouze dva byty v patře, spodní byty dokonce disponují předzahrádkou. Překvapivě i takovou výstavbu najdeme v bratislavské Dúbravce.

Byt sice nemá velkou rozlohu, ale poměstí se sem všechno, co rodina se dvěma dětmi potřebuje. Dostatečně velká kuchyň, obývací pokoj spojený s jídelní částí, ložnice a dětský pokoj.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články